ABI-Security sp. z o.o.
O nasSzkoleniaAudityOprogramowanie dla firmUsługi dla szkółOutsourcing ITProjekty Unijne
ISO/IEC 27001
ISO/IEC 20000
ISO 9001
ISO 14001
ZKP
HACCP

 

 

 

HACCP

 

System HACCP jest rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Codex Alimentarius oraz wymagany ustawodawstwem Unii Europejskiej. Jest najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym narzędziem zapewnienia wysokiego standardu higienicznego warunków produkcji i przetwarzania żywności.

HACCP jest systemowym postępowaniem mającym na celu identyfikację zagrożeń jakości zdrowotnej żywności oraz ryzyka ich wystąpienia, podczas wszystkich etapów procesu produkcji i dystrybucji żywności. Jest to również system, który kontroluje i opanowuje wszystkie zagrożenia istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa konsumenta i ochrony jego zdrowia.

HACCP chroni interesy konsumenta dając mu pewność bezpieczeństwa i wysokiej jakości zdrowotnej nabywanych produktów spożywczych. Chroni również interesy producenta, który prowadząc w odpowiedni i udokumentowany sposób proces produkcyjny może udowodnić, że robi wszystko, aby wytworzyć produkt bezpieczny dla zdrowia. Polskie regulacje prawne wymagają realizacji zasad GMP w całym przemyśle spożywczym, żywieniu zbiorowym i obrocie żywnością. Nakładają również obowiązek wdrożenia systemu HACCP w zakładach produkujących preparaty dietetyczne i odżywki. Na mocy znowelizowanych aktów prawnych (Ustawa z dnia 11 maja 2001 Dz. U. Nr 63, poz. 634 - art. 10 ust. 3, art. 28 ust. 2, art. 3, art. 32, art. 36 ust. 6 i art. 48 ust. 1 - przepisy w zakresie dotyczącym systemu HACCP obowiązują od 1 stycznia 2004)) system HACCP jest obligatoryjny we wszystkich zakładach produkcji i przetwórstwa żywności w Polsce.

 

 

 


 
O nas
Wdrażanie systemów
Szkolenia
Audity
Oprogramowanie dla firm
Usługi dla szkół
Outsourcing IT
Projekty Unijne